Září 2007

Kniha BlueBoard

28. září 2007 v 15:51 Stránky
Podařilo se mi dostat na tento blog návštěvní knihu z webu blue-board. Můžete se zde vyjádřit ke stránkám, herečce nebo ke všemu ostatnímu okolo Vás... :)
Diskuze: KLIK

Počítadlo

28. září 2007 v 15:51 Stránky
Tady se nám zanamenává počet návštěv... :) Děkuju všem věrným kteří vytrvali a stále chodí na tyto stránky :)
TOPlist

Ordinace v Růžové zahradě

28. září 2007 v 15:51 Televize
V jednom z dílů Ordinace v Růžové Zahradě se objevila i Veronika Pavlasová. Tady máte několik Exluzivních fotografií z tohoto dílu... :) + samozřejmně videjko s písničkou :)

Šakalí léta

28. září 2007 v 15:51 Hudba-videa
Tenkrát bylo všechno jasný. Kráčelo se kupředu a hledělo vzhůru. Tam kde za nás za všechny šťastně kroužila mezi hvězdami Lajka. Ale naší partě to něják nedošlo. Čuměli jsme akorát do popelnic za hotelem Internacionál -hledali v nich poklady a byli schopný leda tak akce na úrovni Pan čáp ztratil čepičku nebo na Němčoury a partizány. Jenže bejt Němčour znamenalo pořád se válet někde v blátě s prostřelenym břichem nebo bejt mrtvej. Nemělo to šťávu! Chyběl nám směr a vůdce party. Skutečná osobnost... čili: Leader of the gang! Byli to ztracený dny.
Jendo z mých nejoblíbenějších představení vůbec:
Šakalí léta v podání SDK. V tomto představení si Veronika zahrála roli, kterou ve filmu sice nenajdeme, ale já se díky ní u CD z SDK k tomu to představení směju ještě teď. Co naplat hodím sem alespoň klipy z filmu Šakalí léta...
(Právě teď Šakalí léta uvádí divadlo ABC v Praze)
Jednou mi fotr povídá:
Táhněte do háje:
Bonus:Americký žravý brouk, který vyčenichá cestu k našim bramborám! :D

MALÉ KALDENSKÉ DIONÝSIE

28. září 2007 v 15:50 Napsal jsem
V pátek 29.června začaly prázdniny nejen dětem, ale i hercům a na Kladně se s divadelní sezonou rozlučili jak se sluší a patří a to již tradičně oslavou pojmenovanou:
MALÉ KALDENSKÉ DIONÝSIE
Tentokrát se jednalo o 5. ročník vztahující k sezoně 2006/2007. Za tento rok si diváckou cenu odnessli v kategorii:
herec: Lukáš Homola (Hamlet)
herečka: Lenka Zbraňková (Lucrezia Borgia - srdce a jed )
představení: Plíseň
V soutěži o nejlepší divadelní formu přísloví -na jejíž zpracování i nazkoušení, mají režiséři i herci pouze tři dny, si získal srdce diváků Štěpán Chaloupka.
Jak odborně prohlásili moderátoři večera Vasil Fridrich a Jiří Hána (teď již stálý herci divadla ABC): ´´Všem výhercům Gratulujeme!,,
Hrálo se.... Pilo se...
Jedlo se...
...prostě se slavilo!
Bohatý program zakončilo vystoupení divadelní kapely Beat či nebeat, kde Veronika předvedla skvělý výkon.
Budeme se těšit na další sezonu 2007/2008, ale teď už vám i hercům popřeji hezké prázdniny a vzdálím se do teplejších krajin.
P.S. Divadlo Žije!

Balada pro banditu

28. září 2007 v 15:49 Hudba-videa
Milan Uhde, Miloš Štědroň,
(Podle knihy: Ivana Olbrachty:Nikola Šuhaj Loupežník aneb Balada pro banditu)
(SDK: V roli Eržiky Veronika Pavlasová)
Veronika Pavlasová a Jaroslav Slánský za role v této inscenaci získali cenu v divácké anketě o nejoblíbenějšího herce a herečku sezony 2005/ 2006.
Celý příběh je vsazen do bývalé zakarpatské Rusi. Tento kraj byl opomenutý, lidé zde byli velmi chudí, jedinou jejich obživou byly lesy. V tomto kraji se potulovalo mnoho loupežníků a zbojníků. Stávali se tak jakýmisi hrdiny tohoto kraje, kteří bojovali proti zlu. Bylo o nich vyprávěno mnoho pověstí. Jedním z posledních zbojníků byl Nikola Šuhaj, hrdina tohoto příběhu. Nikola byl mladý (20 let), měl rád svobodu, bojoval proti pánům, bohatým bral a chudým dával. Lid si ho velmi oblíbil, jako mstitele za všechnu bídu a křivdu, která byla na nich spáchána. Nikola narukoval na vojnu, ale poměry na vojně ho donutily, aby utekl. Byl sice chycen, ale opět četníkům utekl. Byly na něho pořádány hony. Stal se tak mezi lidem velmi populární. Vznikaly různé pověry, že je nezranitelný, učarován čarodějnicí. K Nikolovi se přidal i jeho bratr Jura, který se však od něho dost povahově lišil. Byl ke každému nedůvěřivý, stále předvídal zradu, byl ochoten zavraždit každého, kdo se mu zdál alespoň trochu podezřelý. Nikola je poražen nakonec zradou podplacených kamarádů, kteří oba dva bratry zabili. Nikola byl zabit, ale jeho legenda žije dál a podporovala tak lid v boji za lepší život.
Píseň -Zabili, zabili- v interpretaci Ivy Bittove & Miroslava Donutila

4 Non Blondes

28. září 2007 v 15:48 Hudba-videa
Tady jsem nám sehnal text a klip k písničce, kterou Veronika zpívá s divadelní skupinou SDK Beat či Nebeat: Je od 4 Non Blondes a jemnuje se What´s Up!
O skupině:
4 Non Blondes byla rocková kapela 90. let. Největším hitem této skupiny byl právě singl "What's Up" z alba : Bigger Better Faster More!
Nejvýraznější osobností kapely byla zpěvačka Linda Perry, která se později podílela na albech Pink . Linda Perry se v roku 1996 rozhodla pro sólovou dráhu -kapela se rozešla po natočení jejich druhého alba, které bohužel nikdy nevyšlo.
Video: